HENNLICH technika pro aplikaci dezinfekce

Když odštěpné závody spojí svoje síly ...

Odštěpný závod ENGINEERING firmy HENNLICH s.r.o je již známým výrobcem a dodavatelem mlžných děl pro efektivní potlačení polétavé prašnostiOdštěpný závod HYDRO-TECH firmy HENNLICH s.r.o. dodává na český trh mlžící zařízení zařízení pro snížení prašnosti a zvlhčování vzduchu.

V rámci stávající celosvětového boje proti koronaviru COVID 19 se o.z. ENGINEERING rozhodl zapojit také svoje  mlžná děla vyrobená v Litoměřicích. Zařízení, která původně sloužila pro potlačení prašnosti v průmyslu, se nyní používají pro plošnou dezinfekci ulic měst dokonce i v Jižní Americe, konkrétně peruánského hlavního města Limy a hlavního města Chile Santiaga. Využívat by je měla postupně i další města.

O.z. HYDRO-TECH sestrojil v rámci boje s koronavirem speciální dezinfekční rámy, které mohou zvýšit ochranu lidí na veřejných místech, jako jsou letiště, úřady, nádraží, nákupní centra nebo obchody. Původně se podobná zařízení využívala například na vlhčení či chlazení vzduchu v průmyslu nebo v parných létech. Stejný princip využívá firma pro dezinfekci při vstupu do uzavřených objektů.

Mlžná děla

video Mlžná děla při dezinfekci v Peru

Pavel Uxa je vedoucí divize HENNLICH ENGINEERING : „Naše mlžná děla se primárně využívají pro boj s prachem či pro zvlhčování prostředí. Pokud se ale k nim připojí nádrž s dezinfekčním roztokem, dají se velmi dobře využít i pro dezinfekci velkých ploch. Proto se je rozhodly využít samosprávy v dvou jihoamerických hlavních měst – Limy a Santiaga de Chile k plošné dezinfekci ulic. Obrovskou výhodou mlžných děl je, že vyrábějí mlhovinu s velmi drobnými kapénkami. To zaručuje rovnoměrnou a důkladnou dezinfekci velkých ploch.“

V jihoamerických městech instalují mlžná děla na automobily či přívěsy. Zařízení se pak doplňuje o generátor, nádrž na dezinfekci a přídavné čerpadlo. „Pro dezinfekci ulic se využívají mlžná děla s dosahem 30 metrů. Jejich modifikací jsme schopni dezinfikovat také tunely či podzemní tunely metra. Vyvinuli jsme a vyrábíme ale i mlžná děla s dosahem až 100 metrů, která jsme také v minulosti dodali do Jižní Ameriky,“ doplnil Pavel Uxa. 

Rámy pro postřik dezinfekce

video Rámy pro postřik dezinfekce

„Dlouhodobě dodáváme různé typy trysek a čerpadel, které využívají firmy v průmyslu. Jedním ze způsobů využití je například vlhčení vzduchu. Stejný princip i technologii lze využít také při rozprašování dezinfekce. Předpokládáme, že ve veřejných budovách nebo tam, kde bude vysoká koncentrace lidí, bude v souvislosti s koronavirovou epidemií nutnost zvýšené dezinfekce lidí a nepůjde o krátkodobé opatření. Využitím dezinfekčních rámů se celý proces dezinfekce zrychlí a optimalizuje,“ říká Martin Pavliska, vedoucí o.z. HYDRO-TECH společnosti HENNLICH

Technicky je zařízení sestaveno z vysokotlakého čerpadla, nádoby na dezinfekci, rozvodů a speciálních trysek na rámu. „Vzhledem k relativně jednoduché konstrukci lze systém instalovat rychle a velmi jednoduše. Je to řešení například pro letiště, obchodní centra, nádraží nebo úřady,“ doplnil Martin Pavliska

Dezinfekce suchou mlhou

video rozprašovač pro dezinfekci suchou mlhou HENNLICH

Jako další krok pro pokrytí potřeb zákazníka v boji s COVIDem, sestrojil o.z. HYDRO-TECH zařízení pro dezinfekci sucho mlhou. Zařízení rozprašuje mikroskopické kapky, menší než 10 um a tím dokáže účinně likvidovat viry a bakterie a zároveň nedochází k promočení lidí, předmětů a prostředí.
Rozprašovač je vybaven nádobou na dezinfekční roztok a je možné jej přemísťovat z místa na místo.Zařízení je k okamžitému použití a má jednoduchou a nenáročnou obsluhu. Nutné je napojení na zdroj tlakového vzduchu, který ale není součástí dodávky a je možné rozstřikovat až čtyřmi tryskami.

Hygienické aplikace dezinfekce

V rámci portfolia trysek nabízí o.z. HYDRO-TECH trysky speciálně určené pro hygienické aplikace jako je:

  • dezinfekce rukou
  • dezinfekce technologických zařízení
  • čištění podrážek a celé obuvi
  • dezinfekce vstupních komor a koridorů

O aktivitách společnosti HENNLICH s.r.o. proti boji s koronavirem se mediálně nepsalo pouze lokálně 
( Litoměřický deník ), ale také například Ekonomická diplomacie Ministerstva zahraničí ČR

Společnost DEKONTA a.s. jako nositel vývojového projektu bezpečnostního výzkum MV ČR spolupracovala s firmou Hennlich s.r.o. na vývoji dekontaminačního zařízení.

 

Dezinfekční zařízení DA4
Dekontaminační zařízení DB1

Pro podrobnější informace Vám jsou k dispozici naše produktové stránky :

 videa si můžete prohlédnout na YouTube kanálech o.z. ENGINEERING i o.z. HYDRO-.TECH.

Na produktových stránkách naleznete další články, katalogové listy a brožury.

Pro více informací nebo nabídku pro Vaši aplikaci nás můžete také kontaktovat:

logo HYDRO-TECH
logo ENGINEERING

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Váš tým HYDRO-TECH a ENGINEERING